eskola600-klik

Viden 4Dne 6. 12. 2019 odjely v brzkých ranních hodinách dva plné autobusy žáků naší školy do Vídně. Na naší cestě za snem jsme se nestihli ani chvilku nudit. V autobuse, kde jsem seděla já, se staral o zábavu Patrik z 2. A, který mi svým humorem připomínal Vikiho Cabadaje z filmu Sněženky a machři. Ani jsme se nenadáli a byli jsme ve Vídni.  Tam se pro změnu o zábavu postarali naši učitelé – p. u. Dorazilová, Cabáková, Koubková a Langrová, a samozřejmě s námi jela i Madison.

Navštívili jsme vánoční trhy před radnicí, kostel Minoritenkirche s nádherným betlémem a obrazem/kopií Poslední večeře Leonarda da Vinciho. Pak následoval areál Hofburgu s habsburskou klenotnicí, kde se vyhlásilo pátrání po koruně Svaté říše římské. Další skupina zamířila do starobylé knihovny.

V osobním volnu jsme dostali za úkol koupit si jízdenku na metro, což bylo taky docela dobrodružné. Metrem jsme všichni společně dojeli k Schönbrunnu, letnímu sídlu Habsburků, kde mimo jiné žila moje oblíbená Alžběta Bavorská a František Josef I. Bylo to úžasné stát před zámkem, užívat si atmosféru a pít „Sissipunsch“.  Každý se mile usmíval, byl vstřícný, laskavý, no hlavně ,,kein Stress.“ A právě to jsem si zamilovala na Rakousku nejvíc. Můj poznatek je jedinečný!

Náš výlet jsme zakončili nákupem v Primarku. Než jsme se tam dostali, tak se v některých doslova vařila krev.  Před námi osmikilometrová kolona! Oznámení, že se neví, za jak dlouho tam budeme a hlavně to, že druhý autobus s ostatními byl už asi blízko cíle, naši nervozitu stupňovalo. Už jsme mnozí v autobuse podřimovali, když se najednou před námi objevil nápis Primark. Oblékli jsme se a utíkali hlava nehlava. Popadli košíky a běhali jako o život po obchodě tam a zpátky. Na poslední chvíli k pokladně a zpět do autobusu. Unavilo nás to natolik, že přední část autobusu spala, prostřední se snažila usnout a ta zadní   zpívala z posledních sil.  Takto jsme zakončili náš báječný den plný dobrodružství. A co náš host Madison?  Určitě má další skvělý zážitek s námi.

Veronika Mušálková, 1.S

Viden 1.jpegViden 1.jpgViden 2.jpegViden 2.jpgViden 3.jpegViden 3.jpgViden 4.jpgViden 5.jpegViden 5.jpgViden 6.jpgViden 6.jpegViden 7.jpgViden 8.jpgViden 9.jpg

Pin It

AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website security test completed by https://www.security-audit.com