eskola600-klik

Dobrý plán, odvaha podnikat, úspěch, ale i riziko, dřina i pády – to jsou všechno synonyma pro podnikání. Vybraní studenti naší školy se zúčastnili spolu s dalšími studenty středních škol našeho regionu Eventu k rozvoji kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě v rámci projektu „Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Moravskoslezského kraje“, který se uskutečnil 23. 10. 2018 v prostorách Impact Hubu v Ostravě.

Hub

Studenti měli v první části možnost vyslechnout si příběhy mladých podnikatelů, mnohdy jen o málo let starších, kteří se rozhodli realizovat své plány a sny a založili si svou firmu. Dověděli se, že nejde jen o dobrý nápad a jeho realizaci, ale i o vytrvalost, odhodlání nesmířit se s prvními neúspěchy, mítrespekt k sobě samým i ostatním. Jedním z podnikatelů, kteří svým vyprávěním motivovali k podnikání, byl i náš absolvent Lukáš Havlásek (dnes úspěšný podnikatel v IT oblasti).

V druhé části studenti pracovali ve skupinách, mohli prezentovat své vlastní nápady na podnikání a spolu se zkušeným mentorem hledali jeho silné i slabé stránky.

Kéž by takových příležitostí pro mladé začínající podnikatelé bylo více.

Ing. Eva Kazdová, Ing. Magda Březná a Ing. Jana Prokopová.

Pin It