eskola600-klik

2017 praxe 07Stejně jako v loňském roce také letos ve dnech 14. května – 1. června 2018 probíhal na naší škole projekt Evropské unie Erasmus+, který umožňuje studentům vyjet na zahraniční praxi a načerpat zde nejen nové zkušenosti, ale zároveň také zdokonalit své komunikační dovednosti v cizích jazycích.

Po výběrovém řízení a přípravných kurzech se na tři týdny vypravili vybraní studenti třetích ročníků do tří odlišných destinací. Do anglického přístavního městečka Portsmouth odcestovalo dvanáct studentů, čtyři studentky nabývaly zkušenosti v hlavním městě Německa Berlíně a čtyři studenti oboru obchodní akademie zdokonalovali svou španělštinu v Córdobě, krásném historickém městě na jihu Španělska.

Náplň práce studentů zahrnovala většinou administrativu, kterou vykonávali na různých pracovištích (např. knihovny, společnosti zajišťující catering, kavárny, charitativní organizace, realitní kanceláře, jazykové agentury atd.). Ačkoliv hlavní účel výjezdu byl zaměřen na uplatnění znalostí, které studenti načerpali během studia, měli možnost také poznat život a kulturu tamějších obyvatel.

Všichni studenti si zahraniční praxi velmi užili a přijeli se spoustou nezapomenutelných zážitků, ale také byli velmi chváleni svými dočasnými zaměstnavateli. Věříme, že své nově získané zkušenosti v životě dobře využijí.

Mgr. Lucie Cabáková

 2017 praxe 012017 praxe 022017 praxe 032017 praxe 042017 praxe 052017 praxe 06

Pin It