Literární noc na OAO

Druhý listopadový večer roku 2017 byl na Obchodní akademii v Ostravě Mariánských Horách ve znamení literární noci. Té se účastnili studenti a studentky čtvrtého ročníku oborů - obchodní akademie a veřejné správy.
 
 
Program začal po šesté hodině večerní, když se žáci maturitních ročníků ověšeni karimatkami a věcmi na spaní začali scházet ve školní knihovně. Ta zůstala pro účel literární noci otevřená do pozdních hodin. Cílem celé této akce bylo zopakovat si zábavnou formou znalosti z oblasti české a světové literatury. Je asi jasné, že je tato forma obvykle pro studenty mnohem atraktivnější a zajímavější než běžná výuka ve školních lavicích, a proto se na ni všichni těšili.
 
 
Ještě před začátkem samotné soutěže se žáci rozdělili do týmů, které pojmenovali podle vlastní kreativity. Poté už přišla na řadu první disciplína, kterou byl kvíz zaměřený na známé literární postavy. Následovalo čtení ukázek a poznávání autorů a děl, což bylo pro studenty relativně jednoduché a průběžné pořadí bylo proto velmi těsné. Po krátké přestávce na občerstvení a nabrání dalších sil, následovala třetí disciplína, a tou bylo poznávání autorů podle indicií. Systém byl jednoduchý, čím více nápověd, tím méně bodů za správnou odpověď.
 
 
Soutěžní část uzavřel všeobecný test, který měl prověřit naši znalost funkčních stylů, uměleckých směrů, ale třeba i naši orientaci v uměleckých figurách a tropech. Velkou úlohu zde sehrála týmová spolupráce, a možná proto byla také tato část nejzábavnější. Po jejím skončení a vyhlášení celkových výsledků, se unavené studenstvo odebralo do tělocvičny, kde společně zhlédlo film O myších a lidech.
 
 
Celkově se dá prohlásit Literární noc za velký úspěch, a není tedy divu, že si mnoho studentů u Mgr. Táni Waliszewské, která celou literární noc organizovala a patří jí za to velký dík, vyžádalo pokračování v nejbližším možném termínu.
 
Honza Meichsner 4.S

Novinky

Dvacet studentů OAO vycestovalo s projektem Erasmus+ na třítýdenní zahraniční praxi

Dvacet studentů OAO vycestovalo s projektem Erasmus+ na třítýdenní zahraniční praxi Stejně jako v loňském roce také letos ve dnech 14. května – 1. června 2018 probíhal na naší škole projekt Evropské unie Erasmus+, který umožňuje studentům... » Číst dál...

DofE 2018

DofE - Má to cenu! V tomto školním roce se naše škola poprvé zapojila do programu Duke of Edinburgh (DofE, www.dofe.cz), který motivuje mladé lidi, kteří se nebojí dosahovat velkých cílů. Součástí programu je dobrovolnictví, rozvoj talentu,... » Číst dál...

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY VE FINANČNÍ SVOBODĚ

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY VE FINANČNÍ SVOBODĚ Ve středu 6. června 2018 se v Ostravě na Ekonomické fakultě VŠB konal již 5. ročník celorepublikového mistrovství v deskové hře Finanční svoboda. Letos se mistrovství poprvé konalo v Ostravě. Naše... » Číst dál...

Práce na zahradě

Práce na zahradě I žáci obchodní akademie umí vzít za práci. Během předchozích dvou týdnů bylo zapotřebí trochu zvelebit naši zahradu mezi pavilony A a B. Práce bylo opravdu hodně. Někteří se ujali zastřihávání keřů a travin, jiní zametali... » Číst dál...

Nová přírodní zahrada

Nová „přírodní“ zahrada V minulém měsíci začaly práce na novém krajském projektu, jenž je cílen na podporu EVVO na školách. Jedná se o výsadbu nové „přírodní“ zahrady, která vzniká mezi tělocvičnou a pavilónem D. V první fázi projektu... » Číst dál...

Úspěch v certifikaci English for Business 2018

Úspěch v certifikaci English for Business   V dubnu 2018 se 33 studentům 4. ročníku podařilo složit EFB zkoušku londýnské obchodní komory s úspěšností 100 %. Certifikáty budou předány spolu s maturitním vysvědčením dne 15. června... » Číst dál...

Výsledky celostátního kola matematické soutěže 2018

Výsledky celostátního kola matematické soutěže V celostátním kole matematické soutěže SOŠ se 2 studenti naší školy umístili jako úspěšní řešitelé:   Pořadí v ČR: v rámci  Kategorie IV. – 1. ročník (269 účastníků) 107.... » Číst dál...

OAOčko mezi 10 nejlepšími v republice!

OAOčko mezi 10 nejlepšími v republice! Náš školní časopis se zúčastnil soutěže NEJINSPIRATIVNĚJŠÍ STŘEDOŠKOLSKÝ ČASOPIS ROKU 2017! Skončil mezi 10 nejlepšími v republice.     Komisi zaujaly časopisy, které reflektují dění na... » Číst dál...

ET Professional 2018

ET Professional 2018 Dne 10. května 2018 se konal 4. ročník regionální multimediální soutěže ET Professional. Soutěž je zaměřena na tvorbu grafiky a orientaci v multimediální problematice. V letošním ročníku se soutěže zúčastnilo celkem 12... » Číst dál...

Umíme prezentovat

Umíme prezentovat Dne 6. 4. 2018 se skupina žáků třídy 3. E vydala poměřit své prezentační schopnosti v soutěži Prezentiáda. Soutěž se konala na SPŠ elektrotechniky a informatiky na Kratochvílově ulici v Ostravě. Soutěže se zúčastnilo celkem... » Číst dál...

PřipravujemeAdaptační kurzy 2018

ADAPTAČNÍ KURZY pro 1. ročník – září 2018   Cílem těchto kurzů je poskytnout žákům možnost bližšího...

» Číst dál...


Studium pro koordinátory EVVO 2018

Studium pro koordinátory EVVO OA a KEV nabízí další běh specializačního studia pro koordinátory...

» Číst dál...


Pokyny – zájezd do Anglie!!!

Pokyny – zájezd do Anglie!!! Milí studenti, přihlášení na zájezd do Londýna a jižní Anglie, už známe přesné...

» Číst dál...


Zájezd do Anglie – program

Zájezd do Anglie – pozor, změna termínu! Máte rádi angličtinu? Chtěli byste poznat Londýn, vidět Harry...

» Číst dál...


Zájezd do Francie - program

Zájezd do Francie - program Přihlásili jste se na zájezd do Paříže? Už si nepamatujete, co Vás tam čeká a co...

» Číst dál...


Certifikát z obchodní angličtiny

I v dalším školním roce připravujeme zájemce o složení certifikátu z obchodní angličtiny. Více informací...

» Číst dál...