PŘEDVÁNOČNÍ VÍDEŇ 2017

 

V pátek 24. listopadu si spousta žáků naší školy sbalila věci do batohu, nachystala řízky a tousty na cestu, proměnila české koruny na eura a vyrazila na 4hodinovou cestu autobusem do překrásné vánoční Vídně.


Po příjezdu jsme si prohlédli památník Marie Terezie, budovu Parlamentu a došli před vídeňskou radnici, kde jsme ochutnali typický vánoční Kinderpunch či Mozartovy koule. Po krátkém rozchodu směřovaly naše kroky k Hofburgu, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna se vydala do Klenotnice a druhá do Národní knihovny.

 

Po prohlídce jsme měli všichni stejný úkol: dojít ke Státní opeře, koupit lístek na metro a hlavně se neztratit! Procházeli jsme ulicemi vídeňského centra a okukovali obchody typu Guess, Gucci, Tommy Hilfiger. Ano, obchody, které jsme si opravdu mohli jen prohlížet. Po setkání u Opery jsme nasedli na metro a jeli směrem na Schönnbrunn, podle mě ke snad nejkrásnějšímu zámku vůbec s ještě krásnějšími zámeckými zahradami. Zde jsme také mohli ochutnat již zmiňovaný Kinderpunch, pokochat se krásnými vánočními trhy a nasát vánoční atmosféru.

 

Po zhlédnutí památek jsme nasedli zpět do našich autobusů. Protože k předvánoční atmosféře patří i nákupy dárků, udělali jsme si krátkou zastávku v nákupním centru za Vídní. Nejvíce nás nakupovalo v  Primarku. No a jak tomu bývá, eura byla rázem fuč. Po nákupech jsme všichni už vcelku znavení zasedli na svá místa v autobuse a jeli domů.

 

Určitě nesmím zapomenout zmínit naše úžasné paní učitelky, které nám opět přinesly vánoční atmosféru, kterou jsme si dovezli domů. Pro ty, co ve Vídni nebyli, nebo váhají, jestli to za to stojí... ANO! Neváhejte a jeďte. Vídeň je opravdu kouzelná.
 

Marie Matějková, 2. E

 

Viden 2017 1.jpegViden 2017 1.JPGViden 2017 2.jpegViden 2017 2.JPGViden 2017 3.JPGViden 2017 4.JPGViden 2017 5.JPGViden 2017 6.JPGViden 2017 7.JPGViden 2017 8.JPG


Novinky

Dvacet studentů OAO vycestovalo s projektem Erasmus+ na třítýdenní zahraniční praxi

Dvacet studentů OAO vycestovalo s projektem Erasmus+ na třítýdenní zahraniční praxi Stejně jako v loňském roce také letos ve dnech 14. května – 1. června 2018 probíhal na naší škole projekt Evropské unie Erasmus+, který umožňuje studentům... » Číst dál...

DofE 2018

DofE - Má to cenu! V tomto školním roce se naše škola poprvé zapojila do programu Duke of Edinburgh (DofE, www.dofe.cz), který motivuje mladé lidi, kteří se nebojí dosahovat velkých cílů. Součástí programu je dobrovolnictví, rozvoj talentu,... » Číst dál...

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY VE FINANČNÍ SVOBODĚ

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY VE FINANČNÍ SVOBODĚ Ve středu 6. června 2018 se v Ostravě na Ekonomické fakultě VŠB konal již 5. ročník celorepublikového mistrovství v deskové hře Finanční svoboda. Letos se mistrovství poprvé konalo v Ostravě. Naše... » Číst dál...

Práce na zahradě

Práce na zahradě I žáci obchodní akademie umí vzít za práci. Během předchozích dvou týdnů bylo zapotřebí trochu zvelebit naši zahradu mezi pavilony A a B. Práce bylo opravdu hodně. Někteří se ujali zastřihávání keřů a travin, jiní zametali... » Číst dál...

Nová přírodní zahrada

Nová „přírodní“ zahrada V minulém měsíci začaly práce na novém krajském projektu, jenž je cílen na podporu EVVO na školách. Jedná se o výsadbu nové „přírodní“ zahrady, která vzniká mezi tělocvičnou a pavilónem D. V první fázi projektu... » Číst dál...

Úspěch v certifikaci English for Business 2018

Úspěch v certifikaci English for Business   V dubnu 2018 se 33 studentům 4. ročníku podařilo složit EFB zkoušku londýnské obchodní komory s úspěšností 100 %. Certifikáty budou předány spolu s maturitním vysvědčením dne 15. června... » Číst dál...

Výsledky celostátního kola matematické soutěže 2018

Výsledky celostátního kola matematické soutěže V celostátním kole matematické soutěže SOŠ se 2 studenti naší školy umístili jako úspěšní řešitelé:   Pořadí v ČR: v rámci  Kategorie IV. – 1. ročník (269 účastníků) 107.... » Číst dál...

OAOčko mezi 10 nejlepšími v republice!

OAOčko mezi 10 nejlepšími v republice! Náš školní časopis se zúčastnil soutěže NEJINSPIRATIVNĚJŠÍ STŘEDOŠKOLSKÝ ČASOPIS ROKU 2017! Skončil mezi 10 nejlepšími v republice.     Komisi zaujaly časopisy, které reflektují dění na... » Číst dál...

ET Professional 2018

ET Professional 2018 Dne 10. května 2018 se konal 4. ročník regionální multimediální soutěže ET Professional. Soutěž je zaměřena na tvorbu grafiky a orientaci v multimediální problematice. V letošním ročníku se soutěže zúčastnilo celkem 12... » Číst dál...

Umíme prezentovat

Umíme prezentovat Dne 6. 4. 2018 se skupina žáků třídy 3. E vydala poměřit své prezentační schopnosti v soutěži Prezentiáda. Soutěž se konala na SPŠ elektrotechniky a informatiky na Kratochvílově ulici v Ostravě. Soutěže se zúčastnilo celkem... » Číst dál...

PřipravujemeAdaptační kurzy 2018

ADAPTAČNÍ KURZY pro 1. ročník – září 2018   Cílem těchto kurzů je poskytnout žákům možnost bližšího...

» Číst dál...


Studium pro koordinátory EVVO 2018

Studium pro koordinátory EVVO OA a KEV nabízí další běh specializačního studia pro koordinátory...

» Číst dál...


Pokyny – zájezd do Anglie!!!

Pokyny – zájezd do Anglie!!! Milí studenti, přihlášení na zájezd do Londýna a jižní Anglie, už známe přesné...

» Číst dál...


Zájezd do Anglie – program

Zájezd do Anglie – pozor, změna termínu! Máte rádi angličtinu? Chtěli byste poznat Londýn, vidět Harry...

» Číst dál...


Zájezd do Francie - program

Zájezd do Francie - program Přihlásili jste se na zájezd do Paříže? Už si nepamatujete, co Vás tam čeká a co...

» Číst dál...


Certifikát z obchodní angličtiny

I v dalším školním roce připravujeme zájemce o složení certifikátu z obchodní angličtiny. Více informací...

» Číst dál...