WorkshopY České spořitelny

Česká spořitelna:

Pořádáme inspirativní workshopy a přednášky, organizujeme setkání studentů s našimi odborníky (Den s Českou spořitelnou). Témata setkání jsou různá, oblíbené jsou například workshopy s titulem „Probuď v sobě leadra“ nebo „Na zkoušku kampaňovým manažerem“. Stojíme také za projektem Elixír do škol, který do výuky zapojuje vysokoškolské studenty.

 


 

Pro naše studenty se snažíme zajistit mimo povinné praxe další setkávání s reálným ekonomickým světem. Jednou z možností, kterou již naší studenti využili, jsou workshopy České spořitelny.

 

Studentka 3. ročníku:

Na začátku školního roku se nás, pár studentek z třetích ročníků, přihlásilo díky paní ředitelce Ing. Evě Kazdové na workshop České spořitelny - Velké možnosti. Líbila se nám témata workshopů a shodly jsme se na tom, že informace, které zde získáme, budou zajímavé a v životě je určitě využijeme.
Zúčastnily jsme se tedy 5 workshopů s různými tématy, kde nám vždy bylo všechno dopodrobna vysvětleno a poté jsme si to mohly na pár ukázkách samy vyzkoušet.

 

Tomáš Kolmajer – Česká spořitelna a. s.

Chtěl bych pochválit Vaše studentky, které se zúčastnili workshopu na téma „ Jak se stát úspěšným obchodníkem . Jejich aktivita a nadšení byly naprosto úžasné. Každá z nich se zapojila do připravené případové studie a využila čas pro svůj další rozvoj. Pevně věřím, že si odnesly spoustu nových informací, které budou moci v budoucnu využít.

 

Témata workshopů:

  • Já a mobilní aplikace
  • Jak napsat životopis a zaujmout u výběrového řízení
  • Jak správně investovat
  • Jak se stát úspěšným obchodníkem
  • Jak překonat strach z mluvení na veřejnosti
  • Event

 

Na každém workshopu vládla přátelská a pohodová atmosféra, že jsme se pokaždé cítily příjemně a těšily se, co se dozvíme nového.

Na posledním - Eventu, jsme si jen v podobě krátkého testu otestovaly, co jsme si všechno zapamatovaly a získaly osvědčení.

Byla to zajímavá zkušenost, kde jsme poznaly spoustu příjemných lidí a získaly spoustu užitečných informací. Pokud by někdy byla opět možnost se zúčastnit něčeho podobného, určitě se znovu přihlásíme!

 


Novinky

Dvacet studentů OAO vycestovalo s projektem Erasmus+ na třítýdenní zahraniční praxi

Dvacet studentů OAO vycestovalo s projektem Erasmus+ na třítýdenní zahraniční praxi Stejně jako v loňském roce také letos ve dnech 14. května – 1. června 2018 probíhal na naší škole projekt Evropské unie Erasmus+, který umožňuje studentům... » Číst dál...

DofE 2018

DofE - Má to cenu! V tomto školním roce se naše škola poprvé zapojila do programu Duke of Edinburgh (DofE, www.dofe.cz), který motivuje mladé lidi, kteří se nebojí dosahovat velkých cílů. Součástí programu je dobrovolnictví, rozvoj talentu,... » Číst dál...

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY VE FINANČNÍ SVOBODĚ

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY VE FINANČNÍ SVOBODĚ Ve středu 6. června 2018 se v Ostravě na Ekonomické fakultě VŠB konal již 5. ročník celorepublikového mistrovství v deskové hře Finanční svoboda. Letos se mistrovství poprvé konalo v Ostravě. Naše... » Číst dál...

Práce na zahradě

Práce na zahradě I žáci obchodní akademie umí vzít za práci. Během předchozích dvou týdnů bylo zapotřebí trochu zvelebit naši zahradu mezi pavilony A a B. Práce bylo opravdu hodně. Někteří se ujali zastřihávání keřů a travin, jiní zametali... » Číst dál...

Nová přírodní zahrada

Nová „přírodní“ zahrada V minulém měsíci začaly práce na novém krajském projektu, jenž je cílen na podporu EVVO na školách. Jedná se o výsadbu nové „přírodní“ zahrady, která vzniká mezi tělocvičnou a pavilónem D. V první fázi projektu... » Číst dál...

Úspěch v certifikaci English for Business 2018

Úspěch v certifikaci English for Business   V dubnu 2018 se 33 studentům 4. ročníku podařilo složit EFB zkoušku londýnské obchodní komory s úspěšností 100 %. Certifikáty budou předány spolu s maturitním vysvědčením dne 15. června... » Číst dál...

Výsledky celostátního kola matematické soutěže 2018

Výsledky celostátního kola matematické soutěže V celostátním kole matematické soutěže SOŠ se 2 studenti naší školy umístili jako úspěšní řešitelé:   Pořadí v ČR: v rámci  Kategorie IV. – 1. ročník (269 účastníků) 107.... » Číst dál...

OAOčko mezi 10 nejlepšími v republice!

OAOčko mezi 10 nejlepšími v republice! Náš školní časopis se zúčastnil soutěže NEJINSPIRATIVNĚJŠÍ STŘEDOŠKOLSKÝ ČASOPIS ROKU 2017! Skončil mezi 10 nejlepšími v republice.     Komisi zaujaly časopisy, které reflektují dění na... » Číst dál...

ET Professional 2018

ET Professional 2018 Dne 10. května 2018 se konal 4. ročník regionální multimediální soutěže ET Professional. Soutěž je zaměřena na tvorbu grafiky a orientaci v multimediální problematice. V letošním ročníku se soutěže zúčastnilo celkem 12... » Číst dál...

Umíme prezentovat

Umíme prezentovat Dne 6. 4. 2018 se skupina žáků třídy 3. E vydala poměřit své prezentační schopnosti v soutěži Prezentiáda. Soutěž se konala na SPŠ elektrotechniky a informatiky na Kratochvílově ulici v Ostravě. Soutěže se zúčastnilo celkem... » Číst dál...

PřipravujemeAdaptační kurzy 2018

ADAPTAČNÍ KURZY pro 1. ročník – září 2018   Cílem těchto kurzů je poskytnout žákům možnost bližšího...

» Číst dál...


Studium pro koordinátory EVVO 2018

Studium pro koordinátory EVVO OA a KEV nabízí další běh specializačního studia pro koordinátory...

» Číst dál...


Pokyny – zájezd do Anglie!!!

Pokyny – zájezd do Anglie!!! Milí studenti, přihlášení na zájezd do Londýna a jižní Anglie, už známe přesné...

» Číst dál...


Zájezd do Anglie – program

Zájezd do Anglie – pozor, změna termínu! Máte rádi angličtinu? Chtěli byste poznat Londýn, vidět Harry...

» Číst dál...


Zájezd do Francie - program

Zájezd do Francie - program Přihlásili jste se na zájezd do Paříže? Už si nepamatujete, co Vás tam čeká a co...

» Číst dál...


Certifikát z obchodní angličtiny

I v dalším školním roce připravujeme zájemce o složení certifikátu z obchodní angličtiny. Více informací...

» Číst dál...